İLÇEMİZ KAYMAKAKAMI KAMİL GÜZEL'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

 

ÜLKEMİZİN HER KARIŞ TOPRAĞINA TERLERİNİ VE KANLARINI AKITARAK TARİHİMİZE ALTIN SAYFALAR YAZDIRAN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN SONSUZA KADAR YAŞAMASININ EN BÜYÜK TEMİNATI OLAN, TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ GAZİLERİMİZİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLAMANIN GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ.

ŞEHİTLİK VE GAZİLİK, MİLLETİMİZ İÇİN ŞEREFLERİN EN YÜCESİDİR. ÜZERİNDE YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYANIN AZİZ MİLLETİMİZ İÇİN VATAN HALİNE DÖNÜŞMESİ, ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN CANLARI PAHASINA VERDİKLERİ ULVİ MÜCADELE İLE GERÇEKLEŞMİŞTİR. BU CENNET VATAN UĞRUNA CEPHEDEN CEPHEYE KOŞAN VE ŞEHİT OLMAYI GÖZE ALAN GAZİLERİMİZ, CESARETİN VE FEDAKÂRLIĞIN SEMBOLLERİ, ÜLKEMİZİN MEDARI İFTİHARIDIR.

TARİH BOYUNCA ÜLKEMİZİN BÜTÜNLÜĞÜNE, BAĞIMSIZLIĞIMIZA VE BİRLİKTE YAŞAMA İRADEMİZE KAST EDEN DÜŞMANLAR KARŞILARINDA DAİMA ‘ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİ’ ANLAYIŞI İLE DİMDİK DURAN SAĞLAM BİR MİLLİ İRADEYİ BULMUŞLARDIR. BUGÜN BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE BAĞIMSIZ VE HÜR OLARAK YAŞAMAMIZI BU İRADEYE BORÇLU OLDUĞUMUZU UNUTMAMALIYIZ.

BU MİLLET 15 TEMMUZ’DA MEYDANLARDAKİ CANSİPERANE MÜCADELESİYLE ‘GAZİ MİLLET’ UNVANINI TAŞIMAYI HAK ETTİĞİNİ BİR KEZ DAHA TÜM DÜNYAYA İSPAT ETMİŞTİR.

BU GÜN VESİLESİYLE, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BAŞTA OLMAK ÜZERE MUKADDES DEĞERLERİMİZİN MUHAFAZASI VE TERÖRLE MÜCADELEDE HAYATLARINI TEREDDÜTSÜZ TEHLİKEYE ATAN GAZİLERİMİZİ ŞÜKRAN VE MİNNETLE YÂD EDİYOR, BU UĞURDA CANLARINI FEDA EDEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM. HAYATTA OLAN TÜM GAZİLERİMİZİN GAZİLER GÜNÜ’NÜ TEBRİK EDİYOR, KENDİLERİNE SAĞLIKLI VE MUTLU ÖMÜRLER DİLİYORUM”